501 785 557 abc.stomii@wp.pl
Indywidualna Praktyka Pielęgniarska

Agnieszka Biskup

Pielęgniarka

Jestem pielęgniarką od 1992r.

Dlaczego zostałam pielęgniarką? Bo lubię ludzi i lubię im pomagać.

A formalnie – poszłam do Liceum Pielęgniarstwa, żeby zobaczyć o co właściwie z tymi pielęgniarkami chodzi?… I zostałam.

Z pacjentami ze stomią pracuję od 1995r.
Trafiłam do Poradni dla Chorych ze Stomią przez przypadek, który dla mnie okazał się bardzo twórczy i … znowu zostałam. Wpadłam jak śliwka we właściwy kompot. A ponieważ byłam wtedy bardzo młodą osobą, z dużą ilością wolnego czasu, postanowiłam poszerzać horyzonty.
Droga kształcenia - wciąż w toku.

I w ten sposób skończyłam pedagogikę zdrowia na poziomie licencjatu, promocję zdrowia jako studia uzupełniające magisterskie, pielęgniarstwo na poziomie licencjatu. Co najważniejsze, do sprawowania kompleksowej opieki nad osobami ze stomią uprawnia mnie, oprócz długoletniego doświadczenia, ukończony kurs specjalistyczny „Opieka nad pacjentem ze stomią jelitową”.

Natomiast do zajmowania się ranami, uprawnia mnie kurs kwalifikacyjny w zakresie leczenia ran i wieloletnie doświadczenie w oddziale chirurgicznym na stanowisku pielęgniarki opatrunkowej i stomijnej. Oczywiście na bieżąco uzupełniam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach dokształcających, konferencjach, sympozjach, warsztatach.

Doświadczenie zawodowe

Moją pierwszą pracą pielęgniarki była praca na OIOM-ie. Po 3 latach trafiłam do Poradni dla Chorych ze Stomią, gdzie pracowałam przez 5,5 roku, czyli do końca jej istnienia. Następnie przez ponad rok pracowałam z prywatnej poradni specjalistycznej. I jeszcze 10 miesięcy w POZ. A że wilka zawsze ciągnie do lasu, to wróciłam do pracy z pacjentami stomijnymi od 2003 roku, kiedy otworzono Klinikę Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej, gdzie pracuję dotąd.

abc.stomii

Indywidualną Działalność Pielęgniarską abc.stomii otworzyłam w kwietniu 2016r., widząc duże zamieszanie w ochronie zdrowia i ogromną, niezaspokojoną potrzebę = „dziurę” wręcz w kontynuacji opieki nad osobami ze stomią po wyjściu ze szpitala.

Opieka pielęgniarska w ramach abc.stomii ma miejsce w domu pacjenta, w godzinach popołudniowych. W zakresie moich kompetencji jest szeroko pojęta edukacja prozdrowotna i dotycząca każdego rodzaju stomii, dobór sprzętu stomijnego, zapobieganie, rozpoznanie i leczenie powikłań pielęgnacyjnych. W kontakcie z pacjentem staram się słuchać, obserwować, wyciągać wnioski, reagować, edukować. Słowem – pełna pielęgnacja stomii.

Pracuję używając każdego rodzaju sprzętu stomijnego i akcesoriów do pielęgnacji stomii dostępnych w naszym kraju. W leczeniu ran również staram się używać opatrunków aktywnych, nowych metod leczenia.

Prowadząc blog na stronie abc.stomii, chcę dzielić się nowinkami, ważnymi informacjami na tematy opieki stomijnej, przekazać pewnego rodzaju wskazówki dla osób, które nie wiedzą jak poradzić sobie w pewnych sytuacjach załamania zdrowia.

Rekomendacją moich usług niech będą opinie pacjentów.

Nagroda STOMApersona

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM