501 785 557 abc.stomii@wp.pl

Szukając informacji o Dniu Osoby ze Stomią, dotarłam do informacji mówiących, że Światowy Dzień Stomika obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych od 2010 roku, w pierwszą sobotę października, co 3 lata.

Właściwie dokładnie tłumacząc termin National Ostomy Awareness Day z angielskiego, powinno się mówić o Dniu Świadomości Stomijnej. Ta okazja ma na celu poprawę jakości życia osób ze stomią przez zwrócenie uwagi ogółu społeczności lokalnych i społeczeństwa globalnie na potrzeby, oczekiwania i możliwości osób żyjących ze stomią. Ostatni Światowy Dzień Stomika obchodzony był na świecie w 2015r.

Według tego tłumaczenia obchodzi tę zacną okazję, np. fundacja Stomalife w Polsce, rozdając róże – symbol stomii – ludziom w dużych miastach, przekazując jednocześnie wiedzę o stomii, o stomikach, szerząc ogólnie pojętą świadomość na ten temat. U nas, w Polsce tego rodzaju akcja również ma miejsce co roku i to jest fajne, że świadomość społeczeństwa staje się większa. A to zwiększa tolerancję, a ta zmniejsza strach przed nieznanym i dystans do wyzwań jakie przynosi życie.

Ja ze swej strony mogę szerzyć świadomość, dzieląc się swoją wiedzą o stomii na swojej stronie. A moim podopiecznym, pacjentom życzę dobrego życia z posiadaną stomią, życia pełną parą – cokolwiek to dla każdego oznacza.

Znalezione obrazy dla zapytania niebieskie róże

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM