501 785 557 abc.stomii@wp.pl

Agnieszka Biskup

Pielęgniarka

Jestem pielęgniarką od 1992r.

Dlaczego zostałam pielęgniarką? Bo lubię ludzi i lubię im pomagać.

A formalnie – poszłam do Liceum Pielęgniarstwa, żeby zobaczyć o co właściwie z tymi pielęgniarkami chodzi?… Wydawało mi się wtedy, że jak zobaczę i mi się nie spodoba, to wyjdę i pójdę gdzie indziej. Ale system kształcenia był taki, że zobaczyłam dopiero w 3 klasie liceum – na pierwszych praktykach pielęgniarskich, na oddziale internistycznym w szpitalu im. Jonschera w Łodzi. Było dość późno, by zaczynać od nowa…i zostałam.

 

Z pacjentami ze stomią pracuję od 6.07.1995r.

W lipcu 1995 r. trafiłam do poradni – wtedy Poradni dla Chorych ze Stomią przez przypadek, który dla mnie okazał się bardzo twórczy i … znowu zostałam. Wpadłam jak śliwka we właściwy kompot. A ponieważ byłam wtedy bardzo młodą osobą, z dużą ilością wolnego czasu, postanowiłam poszerzać horyzonty. Chętnie uczestniczyłam w szkoleniach, które organizowano dość często. Następnie z dużą przyjemnością przenosiłam nabytą wiedzę do życia codziennego w pracy z osobami ze stomią. 

Pracując w Poradni, w której oprócz opieki stomijnej wydawany był również sprzęt stomijny, poznawałam wielu ciekawych ludzi, oczywiście stomików.   

W tamtym czasie, w piątki były dwugodzinne dyżury wolontariuszek/wolontariuszy z Łódzkiego Oddziału PolIlko (Polskiego Towarzystwa Stomijnego), podczas których każda, ale szczególnie nowa osoba ze stomią mogła przyjść i w osobnym pokoju porozmawiać z inną osobą mającą podobne doświadczenia za sobą.

Sprzęt stomijny był inny. To znaczy były 3 rodzaje worków produkcji polskiej i sprzęt trzech producentów zagranicznych: amerykański, i dwa duńskie. Nie było akcesoriów do pielęgnacji stomii. Przed dwutysięcznym rokiem pojawiła się pasta uszczelniająca-gojąca, ale tylko do kupienia w sklepie medycznym.

 

 

Droga kształcenia - wciąż w toku.

Dojrzewając jako pielęgniarka i jako człowiek, postawiłam na rozwój. W ten sposób skończyłam pedagogikę zdrowia na poziomie licencjatu, promocję zdrowia jako studia uzupełniające magisterskie i również pielęgniarstwo – jako studia pomostowe – na poziomie licencjatu.

Ale co najważniejsze, do sprawowania kompleksowej opieki nad osobami ze stomią uprawnia mnie, oprócz długoletniego doświadczenia, ukończony kurs specjalistyczny „Opieka nad pacjentem ze stomią jelitową”. 

Natomiast do zajmowania się ranami, uprawnia mnie kurs kwalifikacyjny w zakresie leczenia ran i wieloletnie doświadczenie w oddziale chirurgicznym na stanowisku pielęgniarki opatrunkowej i stomijnej. Oczywiście na bieżąco uzupełniam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach dokształcających, konferencjach, sympozjach, warsztatach, zarówno jako słuchacz, ale też i wykładowca.

 

 

 

Doświadczenie zawodowe

Moją pierwszą pracą pielęgniarki była praca na OIOM-ie. Po 3 latach trafiłam do Poradni dla Chorych ze Stomią, gdzie pracowałam przez 5,5 roku, czyli do końca jej istnienia. Następnie przez ponad rok pracowałam z prywatnej poradni specjalistycznej. I jeszcze 10 miesięcy w POZ. A że wilka zawsze ciągnie do lasu, to wróciłam do pracy z pacjentami stomijnymi od 2003 roku, kiedy otworzono Klinikę Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej, gdzie pracuję dotąd.

 

abc.stomii

 

Indywidualną Działalność Pielęgniarską abc.stomii otworzyłam w kwietniu 2016r., widząc duże zamieszanie w ochronie zdrowia i ogromną, niezaspokojoną potrzebę = „dziurę” wręcz w kontynuacji opieki nad osobami ze stomią po wyjściu ze szpitala. 

Moja opieka pielęgniarska w ramach abc.stomii ma miejsce w domu pacjenta, w godzinach popołudniowych. 

Od kwietnia 2018 r., w każdy piątek, od godziny 16:00, stacjonarnie zajmuję się pacjentami w Centrum Medycznym ARGO, w Łodzi przy ul. Sterlinga 27/29., tel: 531-000-520 

Natomiast od września 2019 r., zapraszam osoby ze stomią również w każdą środę od godz. 16:00, do stacjonarnej opieki w Profesor Dziki Clinic w Łodzi, przy ul. Piłsudskiego 9, nr tel.: 579-009-955

W zakresie moich kompetencji jest szeroko pojęta edukacja prozdrowotna i dotycząca każdego rodzaju stomii, dobór sprzętu stomijnego, zapobieganie, rozpoznanie i leczenie powikłań pielęgnacyjnych. W kontakcie z pacjentem słucham, obserwowuję, wyciągam wnioski, reaguję, edukuję. Słowem – serwuję pełną pielęgnację stomii. 

Pracuję używając każdego rodzaju sprzętu stomijnego i akcesoriów do pielęgnacji stomii dostępnych w naszym kraju. W leczeniu ran również staram się używać opatrunków aktywnych, nowych metod leczenia. 

Prowadząc blog na stronie abc.stomii, chcę dzielić się nowinkami, ważnymi informacjami na tematy opieki stomijnej, przekazać wskazówki dla osób, które nie wiedzą jak poradzić sobie w pewnych sytuacjach załamania zdrowia.

 

Rekomendacją moich usług niech będą opinie pacjentów.

 

Nagroda STOMApersona

 

 

 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM